İŞ İLANLARI

Değerli Mezunlarımız,

Fakültemize gelen Su Ürünleri Mühendisi talepleri ile ilgili ilan bilgileri aşağıdadır.

Başarılar dileriz.

Ekinciler Alabalık

Su Ürünleri Mühendisi (1 kişi)

750 ton/yıl kapasiteli alabalık işletmesi Muğla İli Seydikemer İlçesi Ören Beldesi’nde bulunmaktadır. Ören köyüne 3 km uzaklıkta olan işletme çalışacak personele lojman ve 3 öğün yemek vermektedir. Ören köyünde ev kiralamak isteyen personel için servis bulunmaktadır. İşletme alınacak personelde herhangi bir tecrübe aramamakla birlikte maaş varsa tecrübeye göre belirlenecektir.

İşletmede alabalık kuluçkahanesinde yumurta üretimi, yavru ve besi bakımı yapılmaktadır. İlgilenenlerin Hasan Ekinci (05334324076) ile görüşmeleri gerekmektedir.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><

Ela Quality Resort Hotel

Su Ürünleri Mühendisi (1 kişi)

GENEL NİTELİKLER

  • Üniversitelerin Su Ürünleri Mühendisliği veya Teknikerliği Bölümünden Mezun,
  • Süs balığı üretimi ve bakım konusunda tecrübesi Olan,
  • İşi ile ilgili yeni fikirler üretebilecek, pratik
  • İletişim yönü güçlü, ekip koordinasyonunu sağlayabilen,
  • Benzer pozisyonda en az 1 yıl çalışmış
  • Antalya’da ikamet eden veya edebilecek olan, (Lojman imkanımız mevcuttur)

İŞ TANIMI

Otelimizde bulunan akvaryumların bakımı ve temizliğinin yapılması, koordine edilmesi. Süs balığı üretimlerinin gerçekleştirilmesi, üretim havuzlarının bakımı ve düzenli kontrolünün yapılması.

 

0

Misyon

Fakültemiz ülkemiz su ürünleri sektörünün gelişimine ve sorunlarının çözümüne yönelik olarak; Mesleğinde yeterlilik sahibi, özgüvenli, sorun çözme yeteneğine sahip mühendisler ve bilim insanı yetiştirmek, su ürünleri yetiştiriciliğinde yeni teknolojiler geliştirmek ve uygulamak, kültürü yapılabilecek yeni türleri araştırarak sektöre kazandırmak, su ürünleri sektöründe karşılaşılan sorunları belirlemek ve çözümüne yönelik projeler geliştirmek, avcılıkta kullanılan av araç ve gereçlerinin modernizasyonu, Avrupa Birliği (AB) Ortak Balıkçılık Politikası kapsamında ülke ve bölge balıkçılığının gelişmesine yönelik mevcut metotların güncellenmesi ve stokların korunmasına ilişkin araştırmaları yapmak, sulak alanların korunması, biyoçeşitliliğinin belirlenmesi ve türlerin devamlılığının sağlanması için araştırmalar yapmak, su ürünleri sektöründe çalışan personelin eğitimine yönelik faaliyetlerde bulunmak, projeler üreterek bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmaktır.

Vizyon

Su Ürünleri Mühendisliği alanında donanımlı, konularında uzman, yaratıcı, girişimci, kendine güveni tam, çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde etkin araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmaları yaparak, bilgi üreten ve alanında lider bir kurum olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı Yerleşke/Antalya
Tel: +90. 242. 226 2012
Tel: +90.242. 310 1973