Fakültemizde Eğitim Gören Öğrencilerle Tanıtım ve Tanışma Toplantısı Düzenlendi

27 Eylül saat 10:30’da fakültemiz konferans salonunda fakültemizi yeni kazanan ve eğitime başlayan öğrencilerimiz ve fakültemizde eğitim gören diğer tüm öğrenciler için fakültemizin tanıtımı ve tanışma toplantısı düzenlendi. uzman Dr. Türker Bodur’un tanıtım sunumundan sonra fakültemiz dekanı Prof. Dr. Cengiz Deval öğrencilere kısa bir konuşma yaparak fakültemiz bölüm başkanlarını öğrencilerimiz ile tanıştırdı ardından tanışma etkinliğinin olduğu çay salonuna geçilerek fakültemiz öğretim elemanları ve öğrenciler sohbetlerine devam ettiler.

Etkinlik fotoğraflarını galeri sayfasından erişebilirsiniz.

Tüm öğrencilerimize, öğretim elemanı ve idari personele yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.

0

Misyon

Fakültemiz ülkemiz su ürünleri sektörünün gelişimine ve sorunlarının çözümüne yönelik olarak; Mesleğinde yeterlilik sahibi, özgüvenli, sorun çözme yeteneğine sahip mühendisler ve bilim insanı yetiştirmek, su ürünleri yetiştiriciliğinde yeni teknolojiler geliştirmek ve uygulamak, kültürü yapılabilecek yeni türleri araştırarak sektöre kazandırmak, su ürünleri sektöründe karşılaşılan sorunları belirlemek ve çözümüne yönelik projeler geliştirmek, avcılıkta kullanılan av araç ve gereçlerinin modernizasyonu, Avrupa Birliği (AB) Ortak Balıkçılık Politikası kapsamında ülke ve bölge balıkçılığının gelişmesine yönelik mevcut metotların güncellenmesi ve stokların korunmasına ilişkin araştırmaları yapmak, sulak alanların korunması, biyoçeşitliliğinin belirlenmesi ve türlerin devamlılığının sağlanması için araştırmalar yapmak, su ürünleri sektöründe çalışan personelin eğitimine yönelik faaliyetlerde bulunmak, projeler üreterek bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmaktır.

Vizyon

Su Ürünleri Mühendisliği alanında donanımlı, konularında uzman, yaratıcı, girişimci, kendine güveni tam, çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde etkin araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmaları yaparak, bilgi üreten ve alanında lider bir kurum olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı Yerleşke/Antalya
Tel: +90. 242. 226 2012
Tel: +90.242. 310 1973