Fakülte ve Paydaşların İşbirliği Olanaklarının Değerlendirilmesi Paneli

Fakültemizde 22 Aralık 2016 tarihinde tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz ve akademik ve idari personelimizin katılımı ile ilki gerçekleştirilen “Fakülte ve Paydaşların İşbirliği Olanaklarının Değerlendirilmesi” başlıklı panel fakülte Dekanımız Prof. Dr. M. Cengiz DEVAL‘in açılış konuşması ile başladı. Ardından Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Erdem ERMAN ve Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü (AKSAM) Müdür Yardımcısı Dr. Mahir KANYILMAZ‘ın kurumlarını ve kurum çalışmalarını tanıtan sunumlarıyla devam eden ilk oturumda son konuşmacı Antalya İç Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Şükrü TOKLU Antalya ili genelinde iç su balıkları yetiştiriciliği sorunları ve kalifiye su ürünleri mühendisi ihtiyacını dile getirdi.

Verilen aranın ardından Prof. Dr. Ramazan İKİZ‘in başkanlığında ikinci oturumda Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Ramazan ÖZKAYA‘nın yakın zamanda çıkartılacak yeni bir karar ile balıkçı barınakları ve balıkçı gemilerinde Su Ürünleri Mühendisi istihdamını müjdelemesi ile devam eden panelde Grup  Sagun Antalya Tesis Müdürü Ayhan ALKAN‘ın öğrencilerimizi Grup SAGUN işletmelerine daveti ve Antalya Akvaryum Müdürü Erkan ÇAĞLAR‘ın sektörde yeni açılan iş sahası olan şehir akvaryumculuğu konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmesi ile son bulan panel oldukça başarılı geçti.

Tüm davetli katılımcılara özverili sunumları ve bilgilendirmeleri için teşekkür ederiz.

 

Etkinlik fotoğraflarını aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Fotğraflar

 

0

Misyon

Fakültemiz ülkemiz su ürünleri sektörünün gelişimine ve sorunlarının çözümüne yönelik olarak; Mesleğinde yeterlilik sahibi, özgüvenli, sorun çözme yeteneğine sahip mühendisler ve bilim insanı yetiştirmek, su ürünleri yetiştiriciliğinde yeni teknolojiler geliştirmek ve uygulamak, kültürü yapılabilecek yeni türleri araştırarak sektöre kazandırmak, su ürünleri sektöründe karşılaşılan sorunları belirlemek ve çözümüne yönelik projeler geliştirmek, avcılıkta kullanılan av araç ve gereçlerinin modernizasyonu, Avrupa Birliği (AB) Ortak Balıkçılık Politikası kapsamında ülke ve bölge balıkçılığının gelişmesine yönelik mevcut metotların güncellenmesi ve stokların korunmasına ilişkin araştırmaları yapmak, sulak alanların korunması, biyoçeşitliliğinin belirlenmesi ve türlerin devamlılığının sağlanması için araştırmalar yapmak, su ürünleri sektöründe çalışan personelin eğitimine yönelik faaliyetlerde bulunmak, projeler üreterek bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmaktır.

Vizyon

Su Ürünleri Mühendisliği alanında donanımlı, konularında uzman, yaratıcı, girişimci, kendine güveni tam, çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde etkin araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmaları yaparak, bilgi üreten ve alanında lider bir kurum olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı Yerleşke/Antalya
Tel: +90. 242. 226 2012
Tel: +90.242. 310 1973